Parimate videomonitoride TOP

Järgnev nimekiri on loodud eesmärgiga tuua välja kõige erilisemad ja parimad beebimonitoride mudelid, mida kasutajad kiidatavad. Meie nimekiri põhineb peamiselt internetiavarustes leiduvatel arvamustel. Kõiki neid tooteid ei ole Eestis müügil, kuid ei peagi olema. Tänapäeval ei ole kaubandusel piire ning Eestisse on võimalik tellida kaupa ka välismaistest internetipoodidest. Seetõttu oleme iga monitori juurde lisanud ka viite maailma suurima veebikaubamaja Amazoni lehtedele lehele, kust on võimalik tootega täpsemalt tutvuda. Enne veel, kui oled otsustanud beebimonitori soetada, loe kindlasti läbi ka meie põhjalik ostujuhend “Kuidas osta beebimonitori Amazonist“.

Kui oled mõnda neist monitoridest kasutanud, oleksime väga tänulikud, kui saadaksid meile oma arvamuse. Saada see meie kontaktivormi kaudu.


Infant Optics DXR-8 videomonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.uk  | Amazon.com | Amazon.de

Beebimonitor.ee - Infant Optics DXR-8 beebimonitor ja videomonitor

Vaieldamatult liider! Prim saadaolev videomonitor. Hind ja kvaliteet hästi paigas!

See on paljude testijate kui suurte lastetarvetega tegelevate veebilehtede beebimonitoride esinumber. Infant Optics on beebimonitoride vaieldamatu liider. Tänu paljudele funktsioonidele pakub ta kasutajale täit mugavust. Testimise käigus on leitud, et monitori videopilt on väga hea kvaliteediga, leviprobleeme pole ja ka aku peab kaua vastu. Tulesid ja vilesid jagub samuti kuhjaga:  monitori kaamerat saab eemalt juhtida – seda pöörata, kallutada ja suumida ning sisseehitatud kahepoolne suhtlussüsteem võimaldab lapsega rääkida! Lisaks saab jälgida toa temperatuuri, kus laps viibib. Ja soovikorral saab seda monitori kasutada ainult heliga – ehk siis kaamera saab välja lülitada ja võib kasutada videopildita. Neile, kelle jaoks on turvalisus tähtis, on kogu monitori kasutamine turvatud, sest ühendus on  krüpteeritud.

Pööratav kaamera võimaldab nägemisvälja reguleerida 270 kraadi ulatuses vasaskule-paremale ja tänu reguleeritavale kaldenurgale saab kaamerapilti suunata ka 120 kraadi ulatuses üles ja alla. Sellised võimalused osutuvad tõelisteks abimeesteks näiteks siis, kui oled kaamera beebile üsna lähedale asetanud, kuid laps otsustab hoopis voodi teise nurka kolida. Või ka juhul kui kaamera asukoht muutub – seda kogemata oled seda nihutanud ja Sa pole märganud seda enne lapse uneaega korda sättida.

Selle monitori külge on võimalik lisada kokku neli kaamerat. Mis tähendab, et kõik need neli kaamerat võivad olla kodus erinevates ruumides ning Sinul on tarvis erinevate kaamerate vahel lülitamiseks vajutada vastuvõtjal ainult ühte nuppu. Nii saab seda monitori kasutada ka siis, kui laps kõnnib, või on õues ja ise askeldad toas. Või vastupidi. Selle videomonitori menüü on väga kasutajasõbralik ja isegi udupeenete funktsioonide kasutamine on lihtne. Üks korralik ja tipptasemel videomonitor on aga kallis, aga kuna tegu on tõelise pärliga, siis on on see väga hea abivahend aastateks.

Mõüned märkused toome välja, mida on mainitud erinevates tutvustustes. Monitori väljalülitamisel kostuv piiks on üsna tüütu (ainult põhiseadmel, mitte kaameral), kui Sa keset ööd monitori sisse/välja lülitad. Muidu on tegu lausa tõelise tegijaga!

Samsung Brightview

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.uk | Amazon.de | Amazon

Beebimonitor.ee - Samsung BrightviewSamsung on brändi poolest nii või teisiti maailma üks suurim tehnikatootja ning ka beebimonitoride tootjana on ta suurepärane. See seade maksab umbes 180 EURi ja Samsungile omaselt on ta väga kasutajasõbralik. On täesti oht, et see monitor hakkab Sulle väga meeldima, kuna välja on töötatud videomonitor, mis pakub töökindlust pikaks ajaks. Monitoril on suur kõrglahutusega 720p displei. Sellele on kahepoolne suhtlus, mille kaudu Sa mitte ainult ei kuule oma last, vaid saad temaga ka vajadusel suhelda.

Tugevale brändile omaselt on võimalusi väga palju:

– automaatne häälaktiveerumine, monitori ekraan lülitub sisse kui laps häält teeb
– pööratav, kallutatav ja suumitav kaamera
– valik muusikat ja unelaule
– kaameral ilutsev öötuli, mida saab distantsilt sisse-välja lülitada
– saab külge pookida kuni neli lisakaamerat
– imetamisaja meeldetuletus
– ja nimekiri jätkub …

Erinevad beebimonitoride testijad siiski hindavad meie nimekirjas asuvat esimest videomonitori kõrgemalt, meie sellega päris nõus ei ole. Seda seetõttu, et kasutajad hindavad väga erinevaid parameetreid. Mõned eelistavad lihtsalt tuntuimat brändi ning jätavad paljud lisavõimalused kasutamata – neid ei lähe lihtsalt igapäevaselt vaja. Kui aga võrdlema hakata, siis Samsungil on mõned olulised eelised: ekraan on suurem kui Infant Optics monitoril; on muusikavalik; öötuli ning monitori saab kasutada koos 4 lisakaameraga, mille videopilti saab jälgida samaaegselt ühelt ja samalt ekraanilt. Samas on välja toodud, et kuigi Samsungi kasutusraadius on andmete järgi kuni 270 meetrit, siis mõned testid räägivad, et majast välja minnes signaali kvaliteet väheneb oluliselt. Samas maja sees – korruste vahel liikudes, keldris jne ei ole leviprobleeme tuvastatud. Opticsi monitor mõõdab lapse toa temperatuuri ja võimaldab seda monitori abil jälgida. Eriti mugav funktsoon on suveööl, kui ei saa aru, kui lapse tuba läheb liiga soojaks. Samas, kui on kuum suveilm, siis nii või teisiti tegeleme tubade jahutamisega. Niiet see on mõttekoht, kas see on vajalik lisa. Kui veel võrrelda, siis Optics monitori ekraan on väiksem, ent töötab puutetundliku ekraanina kiiremini  ja monitorina edastab erksamat pilti. Sellegipoolest on need väikesed erinevused võibolla isegi vähemtähtsad ja Samsung on samuti väga hea videomonitor.

 

GHB Video Baby Monitor 2.4″ beebimonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.uk | Amazon.de (teine mudel)

Beebimonitor.ee - GHB Video Baby Monitor

Jõudsime monitorini, millel on oma hinna eest sisu rohkem kui küll. Oleme näinud, et täpselt samasugune monitor on erinevatel turgudel erinevate nimedega saadaval. Ameerikas müüakse seda Babysense nime all, euroopas on tootja nimeks GHB ja mõnel pool võib olla tegu tegu Smilism brändiga. Tegemist on täpselt sama tootega, kogu erinevus seisneb logos. Sisu poolest on nad kõk samad ning kui lugeda testijate avamusi, siis kasulikke funktsioone on palju – näiteks kahepoolne suhtlus, temperatuuri jälgimine, „ECO” režiim, mis hoiab ekraani pimedana kuni beebi hääl selle aktiveerib, distantsilt pildi suumimine ja sisaldab ka paari unelaulu.

Sarnaselt eelmiste monitoridega saab ka siin kasutada üht põhiseadet kuni nelja kaameraga. Põhiseadme kaudu saad valida, millist kaamerat antud ajahetkel vaadata tahad, kuid kõigi kaamerate edastavat pilti üheaegselt jälgida ei saa (pilt-pildis funktsiooni ei ole). ECO-režiimi võimalust hindasime väga ning lisaks, kuna kõik vanemad tahavad olla veendunud, et monitor ikka TÕESTI töötab, siis põhiseadme ülaosas on väike vilkuv tuluke, mis näitab, et Eco-režiimis olles seade töötab hoolimata pimedast ekraanist.

Ja nüüd kõige olulisem! Selle bärndi monitor on vaieldamatult üks odavamaid videomonitore, millel on nii palju häid lisasid. Euroopa Amazonist tellides on toote hind alla 70 EURi. Tegu on soodsa ostuga, mis teeb igaljuhul silmad ette nii mõnelegi tavalisele beebimonitorile – millel videoedastus puudub. Ja ka videomonitorina on ta tabelite eesotsaas. Mõned puudused siiski on, mida tahaks välja tuua. Kaamerat ei saa distantsilt juhtida, seega tuleb see töö korralikult ära teha juba last magama pannes. Samas, kui sa märkad, et monitor ei näita õiget pilti, on võimalik ju tuppa tagasi hiilida ja monitor õigesse asendisse sättida. Kui tihti sul ikka juhtub, et asjad toas öösel liiguvad või kui sind ennast toas ei ole? Ilmselt ainult siis, kui seal on kahejalgne üksi, kes ringi müttab. Aga siis peaksid sa juba lapse juures olema 🙂 ja mitte jälgima kogu tegevust distantsilt.

Teise puudusena on märgitud erinevatest testides, et kaamerate ümberlülitamine võtab aega. Ekraan muutub üleni valgeks ning kulub mitu sekundit enne kui teise kaamera pilt ette tuleb. Sellega ilmselt harjub. Välja on toodud ka põhiseadme leviala raadiust. Seade töötab hästi, kui vahemaa jääb 1-2 toa piiresse. Kaugemale või korruste vahel liikudes võib muutuda signaal katkendlikuks. Hoolimata nendest väikestest puudustest on siiski tegemist väga hea monitoriga, eriti kui võtta arvesse selle hinda ning funktsioonide rohkust. Kiidetakse!

 

Philips AVENT SCD630 videomonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.ukAmazon.de
Beebimonitor.ee - Philips AVENT SCD630

Ka Philips on väga suur bränd ja tuntud tehnikaseadmete tootja. AVENTil on ette näidata terve rida kvaliteetseid tooteid. Näiteks nende tuntud (ilma videovõimaluseta) monitor Philips DECGT, mis on väga väga hea beebimonitor. Philips AVENT saab töövalmis mõnekümne sekundiga peale karbi avamist. Ühenda põhiseade ja videomonitor mõlemad vooluvõrku ja ongi valmis. Ekraan on 720p HD kvaliteediga ja edastab head pilti nii päeval kui öösel. Kui tahad olukorda lähemalt inspekteerida, saab kaamerat distantsilt kuni 2x lähemale suumida. Sellest on aga kasu ainult siis, kui laps on endiselt kaamera vaateväljas, sest kaamerat distantsilt pöörata ega kallutada ei saa. Ühendus on täiesti turvaline ja privaatne ning heli kristallselge, seega ei lipsa ükski lapse suust tulnud häälitsus kõrvust mööda. Hea on see, et seadmel ECO režiim, mis lülitab energia säästmiseks monitori ekraani ja heli välja. Mõlemad lülituvad Sinu teavitamiseks sisse alles siis, kui laps häält teeb. Eriti asjakohane on ECO siis, kui kasutad kaasaskantavat ekraaniseadet akutoitel. Kuigi seda funktsiooni pole Sul tõenäoliselt vaja, saab distantsilt sisse lülitada ka rahustavaid unelaulukesi. Toome välja ka mõned puudused. Täiendavaid kaameraid lisada ei saa ning videopildi kvaliteet ei ole ka võrdväärne ülal mainitud monitoridega. Üleüldiselt on aga tegemist väga hea monitoriga firmalt, mis on tuntud oma kvaliteetsete ja usaldusväärsete lastetoodete poolest ning seega väärib AVENT igati oma kohta beebimonitoride hulgas.

 

Summer Infant PANORAMA 2.0 videomonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.uk | Amazon.de | Amazon.com

Beebimonitor.ee - Summer Infant PANORAMA 2.0

Summer Infant on kvaliteetseid ja usaldusväärseid beebimonitore tootnud juba aastaid. Summer Infant monitorideseeria üks suuremaid väljakutseid ongi see, et väga raske on leida just enda vajadustele sobivat seadet, sest nende tootevalik on lihtsalt sedavõrd lai. Siiski on mõned nende monitorid teistest mäekõrguselt üle ja Panorama on kindlasti üks parimaid, mida erinevad erinevad testijad soovitavad. Nimetagem siis mõned. Näiteks edastab monitor värvilist videopilti 5″ kõrge resolutsiooniga LCD ekraanil. Rõhutame, et kuigi beebimonitori nimes on sõna „panorama“, ei tähenda see seda ,et tegu on 365 kraadi pööratava kaameraga. Ehk siis panoraami all peetakse ikka silmas seda, et kaamerat saab distantsilt pöörata, kallutada ja suumida. Mis töötab hästi – kaamerat saab pöörata küljelt küljele umbes 180 kraadi ulatuses.

Tegemist on hea monitoriga, millel on mitmeid kasulikke funktsioone. Lisaks distantsilt suunatavale kaamerale on tal näiteks maheda valgusega öötuli, mida saab samuti distantsilt sisse-välja lülitada ning valida sinise ja punase valguse vahel. Teiseks võimaldab monitor jälgida lapse toa temperatuuri ning kolmandaks on vastuvõtjal üleosas valgustus, mis aktiveerub siis, kui lapse toas kostub mingi heli (toimib ka siis, kui vastuvõtja heli on välja lülitatud). Suurel kaasaskantaval seadmel on tugijalg, mille abil saab selle ükskõik kuhu toetada, suurepärane aku kestvus ja hea leviulatus. Majast väljaspool ei vähenenud video kvaliteet karvavõrdki.

Kasutada saab veel ühte lisakaamerat ning lülitamine kahe kaamera vahel toimub automaatselt (kahte videopilti korraga vaadata ei saa). Puudustena võib esile tuua öörežiimi pildi ja video kvaliteedi, mis mõlemad jäävad alla mitmetele selles nimekirjas esinevatele monitoridele. Heli osas on ka olnud tähelepanekuid – ka kõige madalamal astmel tundub magavatele vanematele monitori hääl liiga vali. Kokkuvõttes on tegu siiski igati viisaka tootega, millel on kasulikke funktsioone ning mis jääb hinna poolest keskmisele tasemele.

 

Nest Cam siseruumi kaamera/videomonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.uk | Amazon.de | Amazon.com

Beebimonitor.ee - Nest Cam

Nest Cam ei olegi otseselt beebimonitor. Kui sa ei pane rõhku sellele, et beebimonitor näeks välja nagu beebimonitor, siis Nest Cam on kindlasti üks võimas vidin tehnikateadlikule vanemale. Ja Nest Cam on kindlasit paindlik, mugav ja seda on lihtne kasutada. Olgu siis öeldud, et see ei ole lihtsalt väga hea beebimonitor, vaid on sisult juhtmevaba videokaamera, mis võib paikneda ükskõik kus ning oskab suhelda arvutite ja nutitelefonidega.

Paigalda oma telefoni Dropcam rakendus (viited leiad arvutuse allosas) ja saadki last oma telefoni kaudu jälgida. Ükskõik, kus sa siis ka ei viibi. Seda kaamerat võid kasutada ka lihtsalt koduvalvena või kodulooma valveks. Seadmel on 130-kraadine lainurk lääts. Saad ka väikesest toast päris hea ülevaate. Kui oled kodunt ära, saab kaamera seadistada ka selliselt, et igast  liikumisest saad Sa oma telefoni või meilile teavituse koos fotoga ruumis toimuvast.

Sarnaselt teiste videomonitoridega on ka sellel kahepoolne suhtlus, kaheksakordne digitaalne suumimine ja suurepärane pildikvaliteet öörežiimis. Maitse asi, aga 130 EURi võib tunduda natuke kallis lihtsalt kaamerasüsteemi eest, kuid tegemist on igati võimeka ja paindliku seadmega, mille videopilt on kvaliteetne nii värvilisena kui ka öörežiimis. Nest Cam kaamera pakub laia vaatevälja, pilvandmetöötlust ja kuhjaga erinevaid kellasid ja vilesid, mis sobivad ka tehnofriigile :).

Suure võimekusega kaasnevad aga ka kasutuspiirangud: kodus peab olema küllaltki kiire traadita internet, mis võimaldaks kõrgkvaliteetse videopildi ja heli edastamist. Lisaks on tarvis seadmega suhtlemiseks alla laadida rakendus nutitelefoni (Android või iPhone) tarbeks või arvutitarkvara. Kuna tehniliselt võttes ei ole tegu otseselt beebimonitoriga, saab nimekirja lisada mitu omadust, mis sellel seadmel võrreldes beebimointoridega puuduvad. Näiteks unerežiim (see tähendab, et seade lülitub sisse ainult hääle peale) ja ei ole konkreetset monitoriseadet kui sellist. Samas on võimalik seda seadet kasutada väga paljudel teistel juhtudel ning ka hiljem, kui beebi on suureks kasvanud.

Minu mudilased on 5 ja 7 aastased ning nad mängivad nii talvel kui suvel aias. Kui ma ise toas olen, teen näiteks süüa, siis oleks aeg-ajalt hea vaadata, mis aias toimub ja kas lapsed millegi ohtlikuga ei tegele. Selline kaamera lahendab sellise küsimuse päris kenasti.

Lugesime arvustustest välja ka seda, et äppides, mille telefoni laed, on tüütud reklaamid ning nende vabanemiseks tuleb tellida Nest Aware ja maksta selle eest veel lisaks. Järele me seda ei ole proovinud.

https://itunes.apple.com/us/app/dropcam/id351175162?mt=8

https://play.google.com/store/apps/developer?id=Dropcam,+Inc.&hl=en

 

HelloBaby HB24 juhtmevaba videomonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.co.uk | Amazon.com

Beebimonitor.ee - HelloBaby HB24

Tegu on hea monitoriga, mis lisaks võimalustele on ka suhteliselt hea hinnaga. Nii monitori videopilt päevavalguses ja helikvaliteet on selged. Hello Baby kasutab sarnaselt teistega 2.4Ghz ühendust, ühendub kiirelt ja katkestusi ei esine. Lisaks saab kasutada veel nelja kaamerat, misvõimaldab kõigi nelja kaamera pilti kordamööda vaadata. Komplektis on kaasas vaid üks kaamera, iga lisakaamera tuleb eraldi juurde soetada.

Erinevalt teistest võrgukaameratest, ei pea seda seadet ühendama ruuteri või ühegi rakendusega. Mis muidugi tähendab seda, et last saab jälgida ainult monitori põhiseadme vahendusel, telefonile see seade pilti ei edasta. Võimalik on valida, kas soovid nii videopilti kui vaid heli või ainult heli. Lisaks saab distantsilt kaamera lapsele lähemale suumida, kuid maksimaalne suurendus on ainult kahekordne. Kahjuks ei saa kaamerat distantsilt kallutada või pöörata.

Sellel monitoril on kahepoolne suhtlusvõimalus lapsega rääkimiseks või unelaulukese mängimiseks. Testid on näidanud, et sisselülitaud ekraaniga kestis põhiseadme aku 7 tundi, ainult heliga 11 tundi, seega täiesti piisavalt päevaste uinakute jaoks. Monitoril on ooterežiim, mis lülitub sisse alles siis, kui kaamera mikrofon tuvastab ruumis heli. See funktsioon töötab Hello Baby puhul tõesti hästi, pole üleliia tundlik ja ei anna keset ööd ärritavaid valehäireid. Kõik need omadused teevad selle monitori väga heaks abiliseks. Märgatud on nõrkusi mõnede omaduste töökvaliteedis. Näiteks öörežiimi videopildi kvaliteeti on ette heidetud. Vastupidavuse osas on olnud erinevaid arvamusi, liiga lühke eluiga ning mõned funktsioonid hästi ei tööta. Võibolla kompenseerib hind need puudused? Igatahes toome selle monitori oma leheküljel välja, kuna tegu on suhteliselt odava hinnaga.

 

Project Nursery Videomonitor

Saadavus (klõpsa ja loe lisa): Amazon.com (NB! Tähelepanu, kuidas seda Euroopas kasutada)

Beebimonitor.ee - Project Nursery videomonitor

Project Nursery on vaieldamatult funktsioonide ja omaduste poolest turu parimaid monitore. Nimetagem mõned: distantsilt pööratav ja kallutatav kaamera, kahepoolne suhtlus, infrapuna-öörežiim, turvaline (krüpteeritud  2.4GHz) traadita ühendus, liikumismärguanded, unelaulud, mugav ja vaikne unerežiim, liiga kõrge või madala temperatuuri hoiatus, võimalus monitoriga siduda kuni 4 kaamerat, täpne aku tühjenemise hoiatussüsteem ja suurepärane aku kestvus.

Kõigele sellele lisaks on Project Nursery suure, 5″ ekraaniga (on olemas ka 4.3″ variant, mis on veidi odavam), tuleb kaasa ka 1.5″ tilluke videomonitor, mida saad vabalt endaga kaasas kanda. Seda on võimalik kinnitada vööle või randmele (käepael selle tarbeks on samuti komplektis!). See pisike lisamonitor, mida saad kaasas kanda kõikjal võib olla otsustav tegur, miks see seade valida.

Suurem, „lapsevanema” monitor, on tavaliselt ühe koha peal ja vooluvõrgus, aga akutoitel kasutades kestab see koguni 14 tundi. Mõlema seadme värvilised ekraanid ja helikvaliteet ei anna ka ühtegi põhjust nurisemiseks. Testijate hinnangul on pärast lahtipakkimist monitori töökorda sättimine suhteliselt lihtne ja kõik detailid tunduvad olevat kvaliteetsed ja korralikult valmistatud. Märgatud on aga selliseid ebamugavusi. Kaamerat saab küll distantsilt reguleerida, aga on märgatud, et kui kaamera on suunatud liialt alla, hakkavad peegeldused infrapuna-öörežiimi kasutamist segama. Väidetavalt piisab sellest, et muuta lastetoas kaamera asukohta nii, et kaldenurk alla ei oleks nii terav. Iseasi, kas see üldse puudus on, sest ilmselt ei juhtu selliseid asju enamike kasutajatega. Lisaks on välja toodud, et suur „lapsevanema” monitor ja tilluke videomonitor ei ole sama-aegselt kasutatav. Võibolla ei peagi neid korraga kasutama, kuid siinkohal võiks ju olla võimalus nii emal kui isal, kes saaksid erinevates ruumides viibides mõlemad oma uinuvat last jälgida. Kasutamisel on selgunud ka see, et kaamerad kipuvad omavahel ühendust kaotama ja tihti on ühenduse taastamisega tõsiseid probleeme. Ka aku kestvus võib peale soetamist kiiresti väheda.

Kokkuvõtteks on tegu ühe tipptegijaga, ainult väikeste puudustega. Aga, kõige selle hea eet tuleb maksta kõrget hinda. Tegu on siinse nimekirja kõige kallima seadmega. Aga selle otsuse teed Sina.

NB! Seda seadet ei ole seda võimalik soetada Euroopa Amazoni võrgust. USAst tellides pööra seadmele erilist tähelepanu, kas seade täpselt Eesti vooluvõrgus kasutatav on.